Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
Lietotāju ērtībai šim plauktam izveidota mobilā versija. Ja Jūsu iekārta automātiski neielādē mobilo versiju,
izmantojiet saiti gramatas.ucoz.lv/pda
Atsauksmes un ieteikumus šajā sakarā rakstiet šeit.
Sākums » E-grāmatas » Vēsture

Ļeņinisma jautājumi
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
VISU ZEMJU PROLETĀRIEŠI, SAVIENOJIETIES!
Josifs Staļins ir viens no izcilākajiem 20.gadsimta politiķiem, pateicoties kura ģeniālajām spējām pasaules un pilsoņu karā sagrauta, no visām pusēm naidīgu valstu ielenkta un izolēta agrāra valsts kļuva par industriālu lielvalsti, uzvarēja nežēlīgā pasaules karā, triecientempos atjaunoja kara sagrauto saimniecību un infrastruktūru, rekordīsā laikā radīja kodolindustriju un panāca nepieredzētus sociālus sasniegumus. Staļins praktiski pierādīja sociālistiskas pieejas un darba organizācijas ievērojamu pārākumu par kapitālistisko. Un tieši tapēc pēc viņa nāves visas pasaules nelieši apmeloja un samazgam aplēja gan pašu Staļinu personiski, gan arī viņa veikumu, un to viņi turpina darīt līdz pat šai dienai.
Dīvaina kārtā par vienu no galvenajiem Staļina aizstāvjiem kļuva viens no kvēlākajiem komunisma ienaidniekiem sers Vinstons Čērčils, kurš ļoti labi pazina Staļinu personiski.. Laikā ,kad pēc Hruščova apmelojumiem, visā pasaulē sākās spēcīgas Staļina apmelošanas kampaņas, Čērčils publiski aizstāvēja Staļinu, nosaucot to par ģēniju un savas valsts patriotu. Patiesā aristokrātiskā garā (kurā ietilpst tāda mūsdienās reti sastopama īpašība ka goda sajūta) audzinātais Čērčils uzskatīja par savu pienākumu publiski distancēties no meļiem un bezgožiem, kas aplej samazgām dižu personību, neskatoties pat uz to, ka šī personība bija Čerčila pretinieks un viņa valsts, kuras kvēls patriots viņs bija, ienaidnieks.
Grāmatā “Ļeņinisma jautājumi“ ir apkopoti nozīmīgākie Staļina raksti un uzstāšanās. Grāmata var būt interesanta visiem, kuri paši personiski vēlas iepazīties ar Staļina publiskajiem izteikumiem, vēstures interesentiem, politologiem, filozofiem, sociologiem un katram savu redzesloku paplašinat gribošam pilsonim. Grāmata dod ieskatu gan marksismā-ļeņinisma, gan arī trockismā un no tās ir labi redzams kādā veidā Staļins atmaskoja trockistu un citus Padomju valsts nodevējs. Gramata ir viegli lasāma, jo Staļins, atšķirība no Leņina, kura darbi bija teorētiski pilnīgi, bet grūti uztverami, ļoti labi prata izteikties vienkārši un plašam cilvēku lokam saprotami. Staļins spēja paveikt to ko paveica lielā mērā pateicoties savām pareizticīgo seminārija iegūtajām zināšanām. Viņs tika izslēgts no seminārijas pēdējā kursa, kad gandrīz jau to bija pabeidzis. Pēc būtības Staļins bija mācītājs un kā tāds viņš iekaroja cilvēku sirdis, pakļāva to prātus un ievirzīja pat vislielākos grēciniekus pietiekami pozitīvā gultnē, bet kā marksisma-ļeņinisma revolucionārs viņš stingru roku sodīja tās nepaklausīgās un savus grēkus nožēlot nevēlošās avis, kuras spēj eksistet tikai uz citu nelaimes rēkina. Tas ir tas, ko neizbēgami agri vai vēlu nāksies izdarīt arī šodienas netikumu un neliešu uzdzīves pārņemtajā pasaulē.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]